התאבדות אבות גרושים הטרגדיה של דורון חביב ואדווה קורן – שימוש לרעה בתלונות שווא במשטרה

הטרגדיה של דורון חביב ואדווה קורן, אמא השתמשה לרעה בתלונות שווא, האבא התאבד

 השר יצחק אהרונוביץ האחראי למשטרה, איננו מוכן לטפל בבעיית תלונות השווא של נשים גרושות.  סימונה שטיינמץ איננה מוכנה לטפל בבעיית שקרי פקידות הסעד אשר מונחות להעליל עלילות שקר נגד אבות.  התוצאה אלפי גברים מנותקים מילדיהם, ו 200 גברים גרושים מתאבדים.  בדרך כלל ההתאבדויות הללו מדווחות ללא מניע, וללא הסברים.  הפעם במקרה של דורון חביב, פורסם המקרה בשמות מלאים.

 יהודה גולן ממקומון מודיעין מדווח  12/12/2012:  "ראיתי את האיש שרוף לגמרי". בתחילת השנה הוגשה נגד תושב העיר דורון חביב תלונה על אלימות במשפחה. כתב האישום נגדו כבר היה מוכן. בשבת שעברה, לאחר שגרושתו סירבה להכניס אותו לביתה, חביב הצית את עצמו למוות במושב שילת.

 זה היה אמור להיות נר ראשון של חנוכה שמח עבור דורון חביב ממודיעין וילדיו. חביב תכנן להגיע לבית גרושתו אדווה קורן במושב שילת ולהחזיר את בנו הקטן ששהה איתו באותה שבת, על פי הסדרי הראיה שנקבעו בין בני הזוג. אבל ברגע אחד השתבשו העניינים והנורא מכל קרה: בהתקף זעם על שגרושתו סירבה לדבר עימו וסגרה את הדלת בפניו, רץ חביב לרכבו שחנה ליד הבית, הוציא ממיכל הדלק כשני ליטר בנזין, שפך על עצמו והצית את עצמו למוות.

הטרגדיה אירעה בשבת האחרונה לקראת השעה שבע בערב, כשחביב, המתגורר בגפו מאז שנפרד מאשתו לפני כשנה וחצי, בשדרות עמק דותן 76 במודיעין, הגיע למושב שילת כשהוא נוהג ברכבו, שם מתגוררים גרושתו ושני ילדיהם המשותפים, בני 12 וארבע. הבן הגדול שהה באותה עת אצל קרובי משפחה בשוהם. חביב, שבעבר התגורר בשילת, עזב את הבית לפני כשנה וחצי בעקבות משבר זוגי קשה ועבר לגור בדירה שכורה במודיעין כדי להיות קרוב לילדיו.

 במוצאי שבת נקש חביב בדלת, אדווה פתחה ולקחה את בנם הקטן אליה. חביב נכנס לבית למרות שגרושתו ביקשה ממנו לעזוב. הוא הסביר כי ברצונו רק לדבר איתה, אלא שקורן דרשה ממנו בתוקף לצאת מהבית. חביב חזר על בקשתו רק לדבר איתה, קורן סירבה שוב ולקחה את הפלפון שלה והחלה לחייג למשטרה. באותו רגע אחז חביב בפלפון, הוציא אותו מידיה של גרושתו והשליכו בחמת זעם על הספה שבסלון. קורן רצה לחדר אחר כדי לטלפן למשטרה, אז עזב חביב את הבית בסערת רוחות עזה.

 חביב ניסה להצית את השטיחון שבכניסה לבית, אבל משום מה לא הצליח. הוא סב על עקביו ורץ לרכבו, כנראה בעזרת צינורית הוא שאב ממיכל הדלק כשני ליטר דלק, שפך את הנוזל על גופו  והצית את עצמו. בתוך שניות אחזה האש בבגדיו והוא נדלק כלפיד בוער. חביב החל לרוץ לכיוון רחבת הדשא שמול הבית וניסה להתגלגל על הקרקע, כנראה כדי לכבות את האש, אולם היה כבר מאוחר מדי, הוא התמוטט ואיבד את הכרתו בטרם הספיק לכבות את האש שאחזה בגופו.

 אנשים שעברו בסביבה מיהרו אליו וניסו להגיש לו עזרה, אך ללא הועיל. עוברי האורח מיהרו להזעיק את כוחות ההצלה, למשטרת מודיעין הגיע הטלפון הראשון ושוטרי התחנה הזעיקו תוך כדי נסיעה מהירה לזירת האירוע את כוחות כיבוי אש, מד"א ואת אנשי זק"א. כוחות ההצלה שהוזעקו למקום הגיעו במהירות, אמבולנס מד"א ואנשי זק"א ראו את המחזה המזעזע, אולם בתוך שניות ידעו כי מדובר במקרה מוות משריפה וכי אין סיכוי לבצע החייאה. וכך לא נותר להם אלא לקבוע את מותו המיידי עוד בשטח של דורון חביב ז"ל.

 שמואל סגל, מתנדב זק"א שמתגורר במודיעין עילית הסמוכה הגיע ראשון לזירה מבין אנשי זק"א: "זה היה מחזה איום, כשהגעתי ראיתי את האיש שרוף לגמרי והיה ברור שהוא מת ואין סיכוי להציל אותו" סיפר סגל. אחותו של דורון שמתגוררת בשוהם קיבלה את הטלפון הראשון ובו הבשורה המרה על האסון ומיהרה למקום. בני משפחה נוספים הגיעו לשילת וזיהוי ראשוני של הגופה נעשה במקום, לאחר שנקבע מותו של חביב נלקחה הגופה למכון לרפואה משפטית כדי לקבוע זיהוי מוחלט וסופי על פי צילומי שיניים וגורמים נוספים, כפי שמחייב החוק.

כוחות משטרה בפיקוד מפקד תחנת מודיעין סגן ניצב יורם ברינה וסגנו רב פקד יאיר שרם הגיעו במהירות לזירת ההתאבדות והחלו בחקירה ראשונית של נסיבות המקרה. מפרטי החקירה עולה כי בין בני הזוג שרר מתח רב על רקע פרידתם וכי עוד בחודש מרץ האחרון הוגשה גרושתו תלונה במשטרה נגד חביב ז"ל על אלימות במשפחה, לאחר שחביב לטענתה ניסה לתקוף אותה ואף התנכל למכוניתה. במחלקת התביעות של המשטרה עסקו בימים אלה בהכנת כתב אישום נגד חביב, אותו היו אמורים להגיש כבר בתקופה הקרובה. לצערם של כולם, כתב האישום הזה כבר לא יוגש לעולם.   דורון חביב ז"ל עבד בחברת התרופות טבע בירושלים, אדווה גרושתו נשמעה נסערת השבוע: "זה עניין אישי שלי, זאת טרגדיה גדולה", היא אמרה לנו. ביום ראשון השבוע נטמן חביב בבית הקברות החדש בראשון לציון, העיר בה מתגוררת גם אימו. את ימי השבעה עשו בני המשפחה בבית אימו ברחוב הקלרנית 7 בראשון לציון.

 קובי אור מ"חדשות מודיעין"   12/12/20, מדווח:  כמה מזעזעת העובדה שתושב מודיעין שהסתכסך עם גרושתו בחר את ערב הראשון של חנוכה כדי להצית עצמו למוות.   בשבוע שעבר פרסמנו כאן 3 ידיעות שונות  שנושאם משותף, סכסוכים על רקע רומנטי, תקיפות ואיומים של בני זוג על בנות זוגם. למרבה המזל כל המקרים נסתיימו בתלונות במשטרה, בתקווה שזה לא היה רק הפתיח למה שעוד עלול להתרחש.  השבוע  סכסוך משפחתי הסתיים בתוצאה טראגית ממש. מדובר על בני זוג בשנות ה- 40 המוקדמות לחייהם ולהם 2 ילדים. בני הזוג שהיו גרושים גרו בנפרד, הגבר במודיעין והאישה עם שני הילדים במבנה בכניסה למושב שילת.

 במוצאי השבת האחרונה, ערב ראשון של חג החנוכה, היה על בן הזוג להשיב לגרושתו את 2 הילדים ששהו אצלו במודיעין בסוף השבוע,  אלא שהפעם הוא השיב רק ילד אחד. את השני הותיר בביתו וסירב להשיבו, ואין מידע באשר לסיבות.   כך או כך, האירוע התרחש לקראת השעה 19.00 בערב. בין בני הזוג פרץ ויכוח מר שהגיע לטונים גבוהים, ואז הגרוש יצא מהבית לדשא,  מטרים בלבד מהדלת ושפך על עצמו דלק מג'ריקן שהיה במקום, עובדה הנותנת מקום לסברה שהוא תכנן המעשה מראש ואף הביא עימו חומרי הצתה.  תוך שניות הפך הבחור ללפיד בוער. תושב המקום שחזה באירוע מיהר לדווח לתחנת המשטרה וזו הזעיקה למקום ניידת כשבתחנה ממהרים לעדכן גם את מד"א מודיעין שאף היא הקפיצה למקום אמבולנס.  אלא שהם איחרו את המועד כי אנשי מד"א שהגיעו למקום קבעו את מותו של האיש.  למחרת נטמן המנוח בבית העלמין בראשון לציון, מקום מגוריו של הוריו.

 אירוע קשה כזה, אין ספק שאינו בא משום מקום, ואכן מדבריו של סגן מפקד תחנת מודיעין רפ"ק יורם שרם התברר שנגד הגרוש הוגשה בעבר הקרוב תלונה על ידי גרושתו ואם ילדיו על רקע של איומים, תקיפה ונזק לרכב האישה. נגד הבן זוג הוצא צו הרחקה.  במקביל להתרחשות הקשה, דיווחו במשטרת מודיעין על מה שקרה לאנשי מועצה אזורית מודיעין שבתחום שיפוטה הישוב שילת ובה לומדים ילדי בני הזוג. מחלקת הרווחה  נכנסה שם לפעולה מיידית ועל כך מסר דובר המועצה אייל אריאל: "המדובר בסכסוך בין בני זוג שהתגרשו. מה שאוכל לומר זה שמחלקת הרווחה שלנו הצמידה למשפחה עובדת סוציאלית, הוכנה תוכנית ליווי מיוחדת לאישה והילדים, ומטעם אגף החינוך הוכנס לתמונה השרות הפסיכולוגי שיטפל בילדים".

http://mcity.co.il/index.php?id=41715

http://www.mnews.co.il/article_focus.asp?article_id=15349

מחשבה אחת על “התאבדות אבות גרושים הטרגדיה של דורון חביב ואדווה קורן – שימוש לרעה בתלונות שווא במשטרה

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s